Феєричний дебют: Kyiv Whisky Festival 2024

Феєричний дебют: Kyiv Whisky Festival 2024

Ми місяць тримали це в собі: переживали, рефлексували та усвідомлювали, щоб зараз поділитися з вами. Тож як же пройшов Kyiv Whisky Festival? В нас і досі бракує слів, перехопило дух, але згадаймо як це було.

6-7 квітня вперше відбувся Kyiv Whisky Festival, звісно осторонь ми не стояли.

Як казав Гантер Томпсон: «Хороші люди — п'ють хороший віскі». Ми ж прийшли на подію не просто з хорошим, а й нетиповим. Milk&Honey, Agitator, Kyro — топові позиції від ізраїльських, шведських та фінських виробників, які стали сюрпризом для гостей фестивалю. І не менш цікаві, які влучили в саме серденько віскілаверів — Boulder, Hyde, Kingsbarns, Wemyss Malts, Maen, Eiregold, Scots Gold, Cailleach.

Ну і як же не завести приємну розмову за келихом дивовижного напою? Наші відкриті до дискусій спікери провели 4 ґрунтовні лекції в рамках освітньої програми KWF.

День 1, 6.04:

Speed tasting від Вероніки Цис: «Hyde - найкращий односолодовий ірландський віскі за версією Джима Мюррея (Біблія Віскі 2024)».
Знайомились та дегустували:

Hyde №12 Single Pot Still Sherry Finish;

Hyde №9 Iberian Cask Tawny Port Finish;

Hyde №11 Peated Single Malt Bourbon Finish.

Professional tasting від Романа Хімій: «Нордичний віскі: йдучи своїм власним шляхом. Дистилерії з Фінляндії та Швеції: Kyro та Agitator».
Наголосимо на вау-новинках, які сколихнули аудиторію:

Agitator Single Malt;

Agitator Single Malt Rok;

Kyro Malt Rye;

Kyro Oloroso Malt Rye;

Kyro Wood Smoke Malt Rye.

Speed tasting від Юрія Боєва: «Ізраїль і найкращий у світі односолодовий віскі? Розповідаємо і дегустуємо віскі Milk & Honey».
Must-try, повз який неможливо пройти:

M&H Elements Red Wine Cask Single Malt;

M&H Elements Sherry Cask Single Malt Whisky;

M&H Elements Peated Single Malt Whisky.

День 2, 7.04:

Professional tasting від Костянтина Затули: «Стилі шотландського солодового віскі від Wemyss Malts. Kingsbarns - віскі від сучасної дистилерії Лоуленда».
Обережно, адже після цих позицій вам раптово може захотітися купити кілт чи навчитися грати на волинці:

The Hive Blended Malt Wemyss Malts;

Spice King Blended Malt Wemyss Malts;

Peat Chimney Blended Malt Wemyss Malts;

Kingsbarns Balcomie Single Malt;

Kingsbarns Doocot Single Malt.

No items found.

Цього року організатори Kyiv Whisky, а саме експерти подій гостинності — компанія Hoteliero, зробили невід'ємною частиною своїх подій благодійну допомогу та підтримку тих, завдяки кому є змога проводити наші заходи — Superhumans center.

Відкривати перший charity guest bartending честь випала нам, а точніше — Максу Щербині та Анатолію Остапенко, тим самим хлопцям з «Телебачення Торонто», які готували спешл коктейлі на нашому ірландці Eiregold Whiskey.

Пишаємося вами: total зібрано 33 751,96 грн!
- продано 117 коктейлів «Торонто на звʼязку» та «Readhead Granny» на суму 21 840 грн;
- ваші донати, які полетіли на банку — 11 911,96 грн.

Потеревенили, але й голодними нікого не лишили. Смакували, смакуємо й будемо смакувати, бо маємо пропозиції від яких неможливо відмовитись: пікантні сири Daily Dairy, закуски з італійським акцентом від Toscanibus, хрумкі асорті горішків Salysol (жоден зуб не постраждав), мʼясні делікатеси від іспанських друзів — компанії Sana. Для тих, хто не вживає алкоголь підготували легендарні тоніки Artisan та Lobster’s на будь-який колір чи смак. 

Окремо хочемо відзначити нашого бренд-бармена Даниїла Тарасова, цей чоловік робить неможливе можливим в одному келиху. А саме 4 коктейлі, які одного разу скуштувавши — навряд чи забудеш: тож нагадаємо тобі, що це було. 

AGITATOR PENICILLIN. Кларифікований Penicillin. Whaaat? Так, це класика в нетиповій інтерпретації. Agitator Single Malt Whisky, імбирно-медовий сироп і трохи магії. Must try для прихильників коктейлів на віскі.

AMALFI APPLE COAST. Немов запашний яблуневий пиріг, тільки в роксі. У гру вступають витриманий на копчених вишнях ірландець Eiregold Single Malt та французький кальвадос Coquerel VS. Горіхово-медові тони, післясмак шоколаду.

CHILLE KING. Spicy-витівка для шукачів гострих відчуттів. Витриманий на чілі-папріка оліо-сахарумі Spice King Blended Malt Scotch Whisky з додаванням тоніку шокує твої рецептори в найкращому сенсі!

LOST CHERRY. Віскі. Витриманий. На копчених вишнях. Що? Коктейль на віскі Eiregold Single Malt, з додатковою кларифікацією на шоколадному молоці. 

Яскраво презентували дещо революційне: фінський віскі KYRO, що відомий своїм насиченим, пряним і фруктовим смаком з нотами жита, ванілі, меду, фруктів і спецій. Його багатий і складний аромат, яскраво відображає унікальний теруар Фінляндії. А оскільки ідея відкрити дистилерію KYRO виникла, коли п’ятеро друзів відвідували лазню, то й костюми ми підібрали відповідні. Цих драйвових хлопців відвідувачі фесту ще довго пам'ятатимуть!

Одним словом, ми опинилися у потрібному місці у потрібний час: місці зустрічей, емоцій й вражень. Вдячні кожному та кожній, хто розділив з нами цей неймовірний досвід.

Дякуємо тим, хто доклав зусиль до створення заходу! Особливо організаторам Kyiv Whisky Festival за charity guest bartending, в одному з яких ми взяли участь, та гостям за підтримку Superhumans Center, бо усі активності конвертувались у загальний благодійний внесок — 700 000 грн!

Не прощаємося і хочемо запитати: повторімо?

No items found.